پکیج های قدرتمند چگالشی با راندمان بالای 103%

پکیج های چگالشی ( Optima Alta 35C ) یکی از جدیدترین سیستم های گرمایشی هستند که امروزه در اروپا در حال اجباری شدن می باشند زیرا علاوه بر قدرت بسیار بالا دارای راندمان بسیار بالایی نیز می باشند.
در سیستم پکیج های چگالشی از انرژی دود حاصل از احتراق ، برای پیش گرمایش آب سرد ورودی به پکیج استفاده می شود و از آنجایی که بخار آب تولید شده در طی سوختن در پکیج را به کندانسه (تبدیل گاز به مایع) تبدیل می کنند به آنها پکیج چگالشی می گویند.
برای مفهوم تر شدن سیستم پکیج های چگالشی باید ذکر کرد که در زمان روشن شدن مشعل هوای آزاد لازم می باشد در نتیجه هوا وارد سیستم می شود. این هوای وارد شده به پکیج چگالشی دارای میزانی رطوبت (آب) است. این رطوبت (آب) موجود در هوا بعد از گرفتن گرما از مشعل به بخار تبدیل می شود و پس از گذر از داخل پکیج چگالشی به دودکش می رسد. در دودکش دمای دود به حدود 100 درجه سانتی گراد می رسد و اگر از این گرما برای پیش گرمایش آب مصرفی مورد نیاز استفاده شود می توان دمای دود را حتی از این هم پایین تر آورد.
این همان زمانی است که بخار آب تشکیل شده در ورودی پکیج کندانس (میعان) شده و حرارتی را که در مشعل کسب کرده است به آب اطراف لوله های دودکش انتقال می دهد. با این رویه می توان میزانی از انرزی معمولی را که از دودکش تلف می شود بازیابی کرد و راندمان دستگاه بالا می رود.
به عبارت دیگر وقتی گاز می سوزد آب و کربن دی اکسید تولید می شود. در پکیج های معمولی این گازها با دمای بالا (حدود 150 درجه سلسیوس) از دودکش خارج می شود. آب در این دما به حالت بخار است و این بخار وارد اتمسفر می شود، در این روش تقریبا تمامی حرارت تولید شده سوخت هدر می رود اما پکیج چگالشی در تبادل حرارتی بسیار کارامد است زیرا می تواند حداکثر گرمای سوخت را استخراج کند. در نتیجه گازهای خروجی در یک درجه حرارت پایین تر (بین 40 تا 70 درجه سانتی گراد) قرار می گیرند. در این دما، بخار آب تولید شده در فرایند سوخت به فاز مایع می رود و انرژی بیشتری بازیافت می شود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید.

پکیج های چگالشی قابلیت استفاده برای واحد های تا 300 متر مربع را با توجه به شرایط آب و هوایی دارند. 
پکیج چگالشی و قوی ترین پکیج